Coders Lab uruchamia kursy online

Pięć lat pierwszej polskiej szkoły IT

Coders Lab uruchamia kursy online

Coders Lab, najstarsza i największa szkoła IT w Polsce, uruchamia nowy, online’owy tryb swoich kursów. Łączą one w sobie wygodę e-learningu z efektywnością nauki w trybie stacjonarnym. Uczestnicy kursów online są pod opieką mentora oraz współpracują w 10-osobowych grupach. Zajęcia odbywają się “na żywo” w internecie.

Szkoła Coders Lab świętuje pięć lat swojego istnienia. W tym czasie wykształciła ponad 2,5 tys. osób, z czego ponad tysiąc tylko w ciągu ostatniego roku. Szkoła ma kilka oddziałów w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu Poznaniu oraz Trójmieście i oferuje kilkanaście rodzajów kursów programowania, testerskich i UX-owych.
Kursy w trybie online skierowane są do tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na udział w zajęciach stacjonarnych lub weekendowych, np. ze względu na ich lokalizację czy intensywność. Internetowe zajęcia łatwiej będzie można połączyć z pracą lub studiami.
- Najefektywniejszym sposobem na naukę jest współpraca z doświadczonym programistą, który na bieżąco koryguje  błędy i złe nawyki. To ważny element naszego sposobu edukacji i nie rezygnujemy z niego na kursach w trybie online. To nie będzie tylko wcześniej nagrany materiał i PDF-y, z których uczy się kursant - mówi CEO Coders Lab, Marcin Tchórzewski.
Marcin Tchórzewski, założyciel i CEO Coders Lab, podczas piątych urodzin najstarszej polskiej szkoły IT.

Marcin Tchórzewski, założyciel i CEO Coders Lab, podczas piątych urodzin najstarszej polskiej szkoły IT.

Kursanci, którzy skorzystają z nowego trybu online w Coders Lab, będą przygotowywali się do pracy w IT według tej samej metodologii nauczania, co na kursach stacjonarnych. Uczestnicy spędzą 50% czasu “na żywo” z wykładowcą i grupą oraz ze swoim indywidualnym mentorem.
Podobnie jak stacjonarne kursy, także te internetowe wymagają od kursantów zdania testów i wykonania końcowych projektów. W przypadku kursu JavaScript Developer: React kursant przechodzi pięć obowiązkowych egzaminów. Z kolei w czasie kursu na Testera Manualnego  przystępuje do międzynarodowego egzaminu ISTQB Foundation Level.

kurs online.png44052871_1920271048048976_6252342347015651328_o (1).jpg44065499_1920270834715664_4905184794737901568_o.jpg44111008_1920270224715725_9186427892110721024_o.jpg

#WeCodersLab. Szkoła dumna z absolwentów

- Gdy zaczynaliśmy pięć lat temu, Coders Lab tworzyłem ja, mój brat i jeszcze trzy osoby. Teraz to już 100-osobowy zespół, 230 wykładowców i setki historii naszych absolwentów, którzy dzisiaj są już senior managerami w firmach programistycznych, twórcami startupów i aplikacji, a nawet zarządzającymi całymi działami IT (CTO). Jesteśmy bardzo dumni z naszych absolwentów, którym pomogliśmy zmienić ścieżkę zawodową - mówi Marcin Tchórzewski.
Coders Lab tworzyłem ja, mój brat i jeszcze trzy osoby. Teraz to już 100-osobowy zespół, 230 wykładowców i setki historii naszych absolwentów. (Marcin Tchórzewski, CEO Coders Lab) 

Coders Lab tworzyłem ja, mój brat i jeszcze trzy osoby. Teraz to już 100-osobowy zespół, 230 wykładowców i setki historii naszych absolwentów. (Marcin Tchórzewski, CEO Coders Lab) 

Spośród 2,5 tys. absolwentów Coders Lab 82% znalazło swoją pierwszą pracę w IT w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu. Szkoła uczy nie tylko programistów, ale również testerów manualnych i automatycznych oraz UX-owców. W 2018 roku szkoła nawiązała strategiczne partnerstwo z Pracuj.pl. Firma otrzymała niedawno Aulera - najważniejszą nagrodę w polskim świecie startupowym. To tylko jedno z siedmiu wyróżnień, jakie w ostatnich latach uzyskało Coders Lab, m.in. podczas European Start-up Days czy w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.
Misją Coders Lab - oprócz przygotowywania wykwalifikowanych, ambitnych specjalistów IT gotowych do pracy - jest wyrównywanie szans w dostępie do branży. Szkoła wspiera kobiety m.in. poprzez współpracę z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet i Geek Girls Carrots. Już teraz 30% wszystkich absolwentów Coders Lab to kobiety (a niektórych kursów nawet 50%) - to odsetek znacznie wyższy, niż na uczelniach publicznych.
Szkoła IT Coders Lab powołała też Fundację MożeszITy, pomagającą zdobyć pracę w branży programistycznej osobom wykluczonym społecznie.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Coders Lab_CEO Marcin Tchórzewski.jpg

grafika | 130 KB

Pobierz
Coders Lab_5 lat.jpg

grafika | 158 KB

Pobierz
Coders Lab_Kurs online.png

grafika | 85 KB

Pobierz
Coders Lab - Szkoła IT_LOGO.png

grafika | 13,6 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.