Grupa Pracuj inwestuje w Coders Lab

Inwestycja w największą polską szkołę IT [INFOGRAFIKA]

Grupa Pracuj inwestuje w Coders Lab

Opublikowany

Grupa Pracuj zainwestowała w Coders Lab. Dzięki nawiązanej współpracy Coders Lab poszerzy swoją ofertę zamieniając się ze szkoły programowania w szkołę IT i umożliwi swoim absolwentom jeszcze szybszy start kariery w branży IT.

Grupa Pracuj to wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników w Europie Centralnej.
Coders Lab to największa polska szkoła programowania, która przekształca się w szkołę IT.
• Ośmiu na dziesięciu absolwentów Coders Lab w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu znajduje pierwszą pracę w nowym zawodzie. Współpraca Coders Lab z Grupą Pracuj pozwoli na jeszcze szybsze połączenie absolwentów z pracodawcami.
• Grupa Pracuj będzie szukać kolejnych inwestycji w obszarze nowoczesnej edukacji.

W ramach umowy inwestycyjnej Grupa Pracuj, właściciel m.in. serwisu Pracuj.pl, objęła mniejszościowy pakiet udziałów w spółce Coders Lab. Inwestycja jest odpowiedzią nie tylko na rozwijający się rynek IT, ale też na rosnącą rolę prywatnych szkół zawodowych w kształceniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki.
Wśród miliona specjalistów IT mieszkających w Europie Środkowo-Wschodniej, aż 250 tysięcy pracuje w Polsce, wynika z badania „Central & Eastern Europe Developer Landscape 2017”. Jednocześnie w naszym kraju brakuje ok. 50 tysięcy takich fachowców. Oferta Coders Lab to odpowiedź na powiększający się niedobór specjalistów, na który cierpi obszar IT. Ale na tę inwestycję patrzymy także szerzej. Rozwój technologii niesie za sobą zmiany na rynku pracy, wiele poszukiwanych obecnie specjalizacji powstało w ostatnich 10-15 latach. System edukacji reaguje na te zmiany z opóźnieniem, a programy szkoleniowe czy kursy prowadzone przez takie firmy jak Coders Lab to ciekawa i przyszłościowa alternatywa dla oferty dużych uczelni. Będziemy szukać możliwości kolejnych inwestycji w obszarze nowoczesnej edukacji, i kolejnych synergii np. z serwisem Pracuj.pl – mówi Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj, odpowiedzialny m.in. za akwizycje w spółce.
Od lewej: Maciej Noga (Chief Investment & Strategic Growth Officer) i Gracjan Fiedorowicz (CFO) z Grupy Pracuj podczas podpisania umowy inwestycyjnej

Od lewej: Maciej Noga (Chief Investment & Strategic Growth Officer) i Gracjan Fiedorowicz (CFO) z Grupy Pracuj podczas podpisania umowy inwestycyjnej

Szkoła programowania Coders Lab została uruchomiona w 2013 r. przez braci: Marcina Tchórzewskiego, absolwenta i doktoranta SGH oraz Jacka Tchórzewskiego, absolwenta informatyki na Politechnice Warszawskiej. Obydwaj szybko dostrzegli spory rozdźwięk pomiędzy potrzebami rynku pracy, a możliwościami krajowego systemu edukacji IT. Polskie uczelnie kształcą dobrych fachowców informatycznych, ale liczba absolwentów tych kierunków jest za niska w stosunku do zapotrzebowania pracodawców. Szkoła programowania w formie bootcampu była zatem jednym ze sposobów uzupełniania braków kadrowych w branży IT. Szkoła, działająca obecnie w ośmiu miastach, wykształciła dotąd ponad 1500 programistów webowych.
Nasi absolwenci to ludzie ambitni, którzy potrafią poświęcić kilkanaście tygodni tylko na naukę programowania. Większość z nich nie miała wcześniej żadnej styczności ze światem IT, ale we wstępnych testach i w fazie przygotowania sprawdzamy ich predyspozycje – opowiada Marcin Tchórzewski.
Szkołę programowania Coders Lab założyli bracia: Marcin Tchórzewski (z lewej) i Jacek Tchórzewski

Szkołę programowania Coders Lab założyli bracia: Marcin Tchórzewski (z lewej) i Jacek Tchórzewski

Obecnie ośmiu na dziesięciu absolwentów Coders Lab w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu znajduje pierwszą pracę w nowym zawodzie. Współpraca Coders Lab z Grupą Pracuj pozwoli na jeszcze szybsze połączenie absolwentów z pracodawcami. 
CodersLab 4.jpgCodersLab 2.jpgCL_Biuro_Prosta-FULL-1.jpg
Dzięki danym z serwisu Pracuj.pl szkoła będzie też mogła lepiej dopasować ofertę swoich kursów do zmieniających się potrzeb rynku IT, przewidując trendy zapotrzebowanie na specjalistów w konkretnych technologiach, w poszczególnych miastach.
Ponadto Coders Lab dzięki kontaktom Grupy Pracuj zwiększy liczbę kursów organizowanych we współpracy z firmami IT, którym zależy na skutecznej rekrutacji dużej liczby specjalistów. Takie dedykowane kursy są zwykle dofinansowywane przez potencjalnego pracodawcę albo zawierają gwarancję zatrudnienia. Inwestycja zakłada też współpracę działów sprzedaży Grupy Pracuj i Coders Lab.
Większościowym udziałowcem pozostają założyciele szkoły, Marcin i Jacek Tchórzewscy. Strony nie ujawniają kwoty transakcji.
CL_GP_infografika.png
Szczegóły w biurze prasowym Coders Lab i Grupy Pracuj.

Coders Lab
Najstarsza polska szkoła programowania, działająca od 2013 r. aktualnie w dziewięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku i Gdańsku.

W ofercie Coders Lab jest 10 rodzajów kursów I stopnia (m.in JavaSript, JAVA, PHP, , C#/.NET, Phyton, Tester Manualny, Tester Automatyczny, Digital UX) oraz 1 kurs II stopnia (Node.js). Dostępny jest również pierwszy w Polsce kurs prowadzony w całości w języku angielskim – JavaScript Developer: React.

Wszystkie kursy odbywają się w siedzibach firmy i na bazie autorskich materiałów, takich samych niezależnie od miejsca kursu. Dzięki dbałości o jakość kursów oraz uczestnictwie w programie Career Lab, absolwenci mają bardzo dużą szansę na znalezienie pracy – 82% z nich znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu.

W ramach działań B2B Coders Lab realizuje też wiele kursów dedykowanych, dzięki którym firmy mogą kompleksowo rozwiązać swoje problemy z brakującymi programistami.

Grupa Pracuj
Grupa Pracuj to wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Z produktów i usług firmy aktywnie korzysta 40 tysięcy klientów z 40 krajów.

Grupa Pracuj jest właścicielem najbardziej rozpoznawalnych marek rekrutacyjnych: Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje dwa produkty: system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz innowacyjną platformę emplo.com, usprawniającą komunikację i procesy HR w firmach.

Grupa Pracuj to także jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma już 8 razy głosami swoich pracowników otrzymała tytuł „Najlepszego Pracodawcy” w rankingu AON Hewitt. Zatrudnia ponad 700 osób. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Infografika_całość.png

grafika | 537 KB

Pobierz
Infografika_02.png

grafika | 85,3 KB

Pobierz
Infografika_01.png

grafika | 115 KB

Pobierz
Infografika_03.png

grafika | 111 KB

Pobierz
Infografika_06.png

grafika | 54 KB

Pobierz
Infografika_07.png

grafika | 62,2 KB

Pobierz
Infografika_05.png

grafika | 73,3 KB

Pobierz
Infografika_04.png

grafika | 53,9 KB

Pobierz
CL_IT_logo_01_2018_600.png

grafika | 13,6 KB

Pobierz
Maciej Noga i Gracjan Fiedorowicz.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
CodersLab 4.jpg

grafika | 435 KB

Pobierz
CodersLab 2.jpg

grafika | 426 KB

Pobierz
logo_grupa_pracuj.png

grafika | 18 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.