7 powodów, dla których najlepiej być programistą

7 powodów, dla których najlepiej być programistą

Niezależnie od tego, czy spełnieniem Twoich marzeń jest porsche, mieszkanie na karaibskiej plaży, cuda techniki na wyciągnięcie ręki, czy  po prostu spanie do południa i bycie swoim własnym szefem, wiemy co  powinieneś zrobić!

barbara-alcada-444753.jpg

1. Naprawdę zarabiasz

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają… jednak wszyscy wolą je mieć  niż nie mieć. Według raportu Business Insidera z 2017 roku, spośród 25  najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych, aż siedem jest  ściśle związana z branżą IT. Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi  świata magazynu Forbes w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech  miliarderów-programistów: Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Larry  Ellison. 
jasper-boer-20740.jpg

2. Praca z dowolnego miejsca na Ziemi

Marzysz o dalekich podróżach i nieodkrytych lądach? A może przeciwnie -  uwielbiasz siedzieć w domu i najchętniej tam spędzałbyś większość  czasu? Niezależnie od tego, która wersja  jest ci bliższa, praca  programisty spełni twoje oczekiwania. To jeden z niewielu zawodów,  który z powodzeniem można wykonywać zdalnie, czy to będąc na etacie w  konkretnej firmie, czy jako freelancer. Komunikatory i narzędzia  dedykowane do pracy zespołowej umożliwiają prowadzenie projektów z  osobami na różnych półkulach naszego pięknego globu.
jay-wennington-2250.jpg

3. Dla sów i skowronków

Będąc programistą sam ustalasz sobie godziny pracy. Zazwyczaj  przychodzi ci się zmierzyć z konkretnym problemem, który musisz  rozwiązać, ale czas, w jakim to zrobisz, zależy od ciebie. Jesteś  zwolniony z „podbijania karty”.  - Co prawda programiści często  spędzają przed monitorem więcej czasu niż obliguje ich umowa, ale powód  jest banalny – ta praca ich naprawdę wciąga. I choć trudno to sobie  wyobrazić, nie mając wcześniej do czynienia z kodem… im głębiej  wchodzisz w jego tajniki, tym bardziej cię interesuje - tłumaczy Jacek Tchórzewski, założyciel największej w Polsce Szkoły Programowania Coders Lab.
ewan-robertson-208022.jpg

4. Praca z pasją

Kochasz zwierzęta? Interesujesz się sztuką, handlem, inżynierią? Chcesz  pracować w branży medycznej lub bankowości? W związku z cyfryzacją  wszystkich sfer życia, programiści mogą realizować się w dowolnej  dziedzinie związanej ze swoimi zainteresowaniami. Każda instytucja prędzej czy później potrzebuje fachowca od aplikacji lub programowania.  Tak więc ten pozornie bezduszny zawód można wykorzystać tak, aby  przysłużyć się ludzkości! Programiści tworzą aplikacje do ostrzegania  przed katastrofami naturalnymi, programy diagnozujące medyczne dolegliwości czy współpracują przy tworzeniu robotów opiekunów dla osób  starszych. Programista – altruista? Proszę bardzo!
omar-lopez-355586.jpg

5. Zawsze możesz zacząć

A teraz najlepsze: jeśli masz 30 lat i stwierdzisz, że jednak wolałbyś  być lekarzem, a nie polonistą, szanse na powodzenie masz raczej znikome -   przy dobrych warunkach możesz nim zostać w okolicach czterdziestki.  Aby zostać adwokatem potrzebujesz co najmniej ośmiu lat. Jeśli szkoda ci  kilku lat  na zdobywanie nowego fachu, to mamy dla ciebie dobrą  wiadomość. Aby zostać programistą nie musisz kończyć studiów  informatycznych. Studia oczywiście pomagają, ale ich brak w żadnym  stopniu nie dyskwalifikuje. Liczą się umiejętności, a te można zdobywać  na rozmaite sposoby: od nauki samodzielnej, poprzez kursy online, aż po  bootcampy programistyczne. – Kursy w naszej szkole są wyjątkowo  intensywne. To sześć tygodni wyjętych z życia, jednak w tym czasie, nie  tylko zdobywa się konkretne umiejętności, ale także tworzy portfolio, z  którym można podjąć pierwszą pracę. Ten model nauki w krótkim czasie  pozwala zdobyć kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcie kariery w tak  prestiżowej branży jak IT – twierdzi Olga Zelent z Coders Lab.
samuel-zeller-82156.jpg

6. Nie zastąpią cię roboty

Według  wielu prognoz szereg zawodów zniknie z rynku pracy. Kierowcy, księgowi, pracownicy call center czy urzędnicy bankowi nie powinni spać spokojnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że zastąpią ich roboty. Nie  ma  jednak wątpliwości co do zawodu programisty. Już teraz w Polsce  brakuje  ok. 50 tys. fachowców, podobnie jest w całej Europie. Skoro tak  wiele  zawodów zostanie zautomatyzowanych, ktoś będzie musiał te  automaty  programować, nadzorować i rozwijać.
priscilla-du-preez-318422.jpg

7. Programiści są wymarzonymi partnerami

Praca programisty sprawi, że staniesz się idealnym partnerem! Absurdalne? Przeanalizuj następujące argumenty. Programiści są inteligentni i myślą logicznie - to się przydaje w   związku, by uniknąć niepotrzebnych starć. Nie brak im cierpliwości, bo ona jest warunkiem znajdowania rozwiązań problemów zarówno programistycznych jak i międzyludzkich. Są racjonalni i prostolinijni - nauczeni doświadczeniem, że nie ma co komplikować kodów, nie  komplikują  życia swojej dziewczynie.
Załączniki

Pobierz wszystkie

priscilla-du-preez-318422.jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
samuel-zeller-82156.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
jay-wennington-2250.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
jasper-boer-20740.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
ewan-robertson-208022.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
barbara-alcada-444753.jpg

grafika | 2,6 MB

Pobierz
omar-lopez-355586.jpg

grafika | 2,69 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.