7 powodów, dla których najlepiej być programistką

7 powodów, dla których najlepiej być programistką

Niezależnie od tego, czy spełnieniem Twoich marzeń jest porsche, mieszkanie na karaibskiej plaży, cuda techniki na wyciągnięcie ręki, czy po prostu spanie do południa i bycie swoją własną szefową, wiemy co powinnaś zrobić!

freestocks-org-187367.jpg

1. Naprawdę zarabiasz

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają… jednak wszyscy wolą je mieć niż nie mieć. Według raportu Business Insidera z 2017 roku, spośród 25 najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych, aż siedem jest ściśle związana z branżą IT. Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech miliarderów-programistów: Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Larry Ellison. Brakuje nam na tej liście kobiety, do dzieła!
jasper-boer-20740.jpg

2. Praca z dowolnego miejsca na Ziemi

Marzysz o dalekich podróżach i nieodkrytych lądach? A może przeciwnie - uwielbiasz siedzieć w domu i najchętniej tam spędzałabyś większość czasu? Niezależnie od tego, która wersja  jest ci bliższa, praca programistki spełni twoje oczekiwania. To jeden z niewielu zawodów, który z powodzeniem można wykonywać zdalnie, czy to będąc na etacie w konkretnej firmie, czy jako freelancerka. Komunikatory i narzędzia dedykowane do pracy zespołowej umożliwiają prowadzenie projektów z osobami na różnych półkulach naszego pięknego globu.
jay-wennington-2250.jpg

3. Dla sów i skowronków

Będąc programistką sama ustalasz sobie godziny pracy. Zazwyczaj przychodzi ci się zmierzyć z konkretnym problemem, który musisz rozwiązać, ale czas, w jakim to zrobisz, zależy od ciebie. Jesteś zwolniona z „podbijania karty”.  - Co prawda programiści często spędzają przed monitorem więcej czasu niż obliguje ich umowa, ale powód jest banalny – ta praca ich naprawdę wciąga. I choć trudno to sobie wyobrazić, nie mając wcześniej do czynienia z kodem… im głębiej wchodzisz w jego tajniki, tym bardziej cię interesuje - tłumaczy Jacek Tchórzewski, założyciel największej w Polsce szkoły programowania Szkoły Programowania Coders Lab.
ewan-robertson-208022.jpg

4. Praca z pasją

Kochasz zwierzęta? Interesujesz się sztuką, handlem, modą? Chcesz pracować w branży medycznej lub bankowości? W związku z cyfryzacją wszystkich sfer życia, programistki mogą realizować się w dowolnej dziedzinie związanej ze swoimi zainteresowaniami. Każda instytucja prędzej czy później potrzebuje fachowca od aplikacji lub programowania. Tak więc ten pozornie bezduszny zawód można wykorzystać tak, aby przysłużyć się ludzkości! Programiści tworzą aplikacje do ostrzegania przed katastrofami naturalnymi, programy diagnozujące medyczne dolegliwości czy współpracują przy tworzeniu robotów opiekunów dla osób starszych. Programistka – altruistka? Proszę bardzo!
priscilla-du-preez-234138.jpg

5. Zawsze możesz zacząć

A teraz najlepsze: jeśli masz 30 lat i stwierdzisz, że jednak wolałabyś być lekarką, a nie polonistką, szanse na powodzenie masz raczej znikome -  przy dobrych warunkach możesz nią zostać w okolicach czterdziestki. Aby zostać adwokatką potrzebujesz co najmniej ośmiu lat. Jeśli szkoda ci kilku lat  na zdobywanie nowego fachu, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Aby zostać programistką nie musisz kończyć studiów informatycznych. Studia oczywiście pomagają, ale ich brak w żadnym stopniu nie dyskwalifikuje. Liczą się umiejętności, a te można zdobywać na rozmaite sposoby: od nauki samodzielnej, poprzez kursy online, aż po bootcampy programistyczne. – Kursy w naszej szkole są wyjątkowo intensywne. To sześć tygodni wyjętych z życia, jednak w tym czasie, nie tylko zdobywa się konkretne umiejętności, ale także tworzy portfolio, z którym można podjąć pierwszą pracę. Ten model nauki w krótkim czasie pozwala zdobyć kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcie kariery w tak prestiżowej branży jak IT – twierdzi Olga Zelent z Coders Lab.
samuel-zeller-82156.jpg

6. Nie zastąpią cię roboty

Według wielu prognoz szereg zawodów zniknie z rynku pracy. Kierowcy, księgowi, pracownicy call center czy urzędnicy bankowi nie powinni spać spokojnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że zastąpią ich roboty. Nie ma jednak wątpliwości co do zawodu programisty. Już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. fachowców, podobnie jest w całej Europie. Skoro tak wiele zawodów zostanie zautomatyzowanych, ktoś będzie musiał te automaty programować, nadzorować i rozwijać.
priscilla-du-preez-318422.jpg

7. Programiści są wymarzonymi partnerami

Jeśli szukasz partnera, pracując w branży IT masz szanse poznać idealnego kandydata. Wydaje ci się to absurdalne? Po pierwsze zapomnij o stereotypach, a następnie przeanalizuj następujące argumenty. Programiści są inteligentni i myślą logicznie - to się przydaje w związku, by uniknąć niepotrzebnych starć. Nie brak im cierpliwości, bo ona jest warunkiem znajdowania rozwiązań problemów zarówno programistycznych jak i międzyludzkich. Są racjonalni i prostolinijni - nauczeni doświadczeniem, że nie ma co komplikować kodów, nie komplikują życia swojej dziewczynie.
Załączniki

Pobierz wszystkie

freestocks-org-187367.jpg

grafika | 2,52 MB

Pobierz
samuel-zeller-82156.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
priscilla-du-preez-318422.jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
priscilla-du-preez-234138.jpg

grafika | 3,92 MB

Pobierz
jay-wennington-2250.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
jasper-boer-20740.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
ewan-robertson-208022.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.