Tłumy dziewczyn chcą poznać tajemny kod
Kopiuj tekst

Tłumy dziewczyn chcą poznać tajemny kod

Cykl darmowych warsztatów „Programuj, dziewczyno!” cieszy się wśród kobiet większym powodzeniem niż najbardziej oblegane kierunki studiów. W Warszawie aż 35 chętnych przypada na jedno miejsce, we Wrocławiu i Poznaniu - 20. Rekrutacja na warsztaty w kolejnych miastach jeszcze trwa.

“Programuj, dziewczyno!” to inicjatywa szkoły programowania Coders Lab i autorki bloga Wake up and Code Joanny Bochyńskiej. Darmowe całodniowe warsztaty pozwolą sprawdzić, czy kodowanie może być sposobem na nową zawodową drogę lub choćby rozwijającą przygodę.
- Na świecie na jedną programistkę przypada średnio 11 programistów. Chcemy zmniejszać te dysproporcje. Dziewczyny mają naturalne umiejętności które powinny cechować każdego dobrego programistę: odpowiedzialność, wielozadaniowość, umiejętność pracy pod presją czasu, dlatego uważamy, że należy wykorzystać ich potencjał – zaznacza Joanna Bochyńska.
Pomysł warsztatów „Programuj dziewczyno!” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, które zaskoczyło samych organizatorów. Aby dziewczyny mogły faktycznie jak najwięcej wyciągnąć ze szkolenia, liczba miejsc w każdym mieście ograniczona jest do 16. Rekrutacja zakończyła się już w trzech miastach: w Warszawie (gdzie chętnych było ponad 560 kobiet), we Wrocławiu i Poznaniu (po ponad 320 chętnych). - Dziewczyny coraz częściej zdają sobie sprawę z możliwości, jakie otwierają się przed nimi wraz z nabyciem umiejętności programistycznych. Cieszymy się, że już niemal co trzeci nasz absolwent to kobieta. Według naszej wiedzy, żaden kierunek studiów o profilu informatycznym nie może pochwalić się takim wynikiem - podkreśla Romek Lubczyński z Coders Lab.
Aby uczestniczyć w warsztatach należy spełnić kilka warunków. Po przejściu krótkiego procesu rekrutacji, należy samodzielnie przygotować się do zajęć na podstawie obszernych materiałów dotyczących podstaw HTML, CSS oraz JS, a także JavaScript. Dzięki temu warsztat rzeczywiście pozwoli zweryfikować zasadność kontynuacji nauki programowania lub uświadomi wrodzone predyspozycje.
W Trójmieście, Białymstoku, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Krakowie rekrutacja nadal trwa, dlatego wszystkie dziewczyny, które chcą sprawdzić czy w ich żyłach płynie kod, powinny niezwłocznie dołączyć do akcji „Programuj, dziewczyno!”. Czas i liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/pg/coderslabpl/events/
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.